Haberler
@ARMONİPERDE INSTAGRAM

  Beyaz Stor Perde Uygulaması

                Beyaz stor perde

  Gelişen tekstil sanayii ve perdecilik sektörünün devamlı ürettiği yeni modeller sayesinde perde anlayışı da devamlı gelişiyor. Bizlerde evlerimizde bu yeni ürünleri deniyor ve kullanılıyoruz. Bu yeniliklerden biride son senelerde oldukça tercih edilen bir model olan beyaz stor perde uygulamasıdır. Evlerimizde veya ofislerimizde rahatlıkla kullanabildiğimiz bu modeller hem güneşlik vazifesi yaparak güneş ışığını kesiyor, hem de iç mekânlarımız da estetik bir görsellik sağlıyor. Değişik renk ve seçenekleriyle hayatımıza giren bu modelin birçok kullanım faydaları var.

  Gelin hep birlikte stor perde modellerine bir göz atalım. Bu perdeler arasında en çok bilineni polyester çeşididir. Her bütçeye uygun ve tek renk olması sebebiyle oldukça sadedir. Uygun fiyata renk kartelasından istediğiniz tonu seçebilir ev veya ofislerinizde kullana bilirsiniz. Bambu veya ahşaptan elde edilenler se biraz daha spor kaçıyor. Yazlıklar, genç odaları, mutfaklarda kullanıma son derece uygun. Hem de tek başına, tül gerektirmediğinden size daha hesaplıya gelecektir. Özellikle böyle mekanlarda beyaz stor perde uygulaması çok iyi sonuçlar çıkarır.

  Dijital baskılı modellerdeyse, üzerine dilediğiniz resmi görmeniz mümkün. Örneğin kocaman bir ağaç efekti olabilir, ya da bir bahar dalı, ya da hangi hayvanı seviyorsanız onun resmi olabilir. Burada dikkat edeceğimiz şey baskının büyük olması. Böylece resim kedini daha güzel gösterecektir. Eski düşkünüyseniz, annelerinizin, büyükannelerinizin ahşap veya cumbalı evlerinden bir dönem yaratmak istiyorsanız da pikolu olan oymalı beyaz iş tarzını seveceksiniz demektir. Karartma modeli, ışığı tamamen kestiği için , yatak odalarınızda iyi bir uyku çekmenizi sağlayacaktır. Bu aynı zamanda seminer salonlarında projeksiyon makineleri içinde elverişlidir. Şatafatı sevenler, etek ucuna istediği renkte boncukta koydurabilir.

  Zebra perde, en son trend olan stor perde modelidir. Buradaki sistem hem tül, hem kalın perde bir kaset sistemi içinde barındırılmıştır. Böylelikle istediğinizde tül perdeye, istenildiğinde kalın perdeye dönüşür. Motor sistemi, zincirleri çekerek açılan perdelere göre biraz fiyatlı gelebilir. Fakat zamanla motorlu perdelerinde fiyatları düşecektir. Motorlu perdelerin, butonlu ve uzaktan kumandalı olarak iki çeşidi mevcuttur. Her gün binlerce model ve renlerde perde kumaşı üretilse de beyaz stor perde uygulaması her zaman en çok tercih edilen ürünlerin başında yer alacaktır.