Haberler
@ARMONİPERDE INSTAGRAM

  Jaluzi Perde Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

  Jaluzi Perde Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

  Geniş renk seçenekleri ve farklı kullanım alanları ile evinizde ve ofisinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz Jalûzi perdeler, kaliteli ithal malzemeler ile üretildiğinden her türlü dış etkene karşı oldukça dayanıklıdır. Ülkemizde sıkça kullanılmaya başlayan jaluzi perde ürünleri, her mekana uygun olarak üretilmektedir. Neme, ısıya ve suya oldukça dayanıklı olan bu ürünler, uzun ömürlü kullanım imkânı sağlamaktadır.

  Genelde mikro bazda üretilen bu perde slaytlarının genişliği 16 mm ile 25 mm arası olmaktadır. Ayrıca alüminyum malzemeden üretilen bu perdelerin slaytları uzun şeritler halinde kullanıma sunulabildiğinden, istenilen boyutlarda her mekana uygun olarak kullanılabilmektedir. İp veya çubuk ile kontrol edilebilen bu perdeler, çok fonksiyonlu olması sebebi ile mekanlarınızın güneş ışığından korumaktadır.

  Kullanım Alanları

  Temizliği ve bakımı ile de son derece rahat olan Jalûzi marka perdelerde bazı modeller çift dönme fonksiyonuna sahip olduğundan kapalı durumda bile bir bez yardımıyla kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

  Jalûzi Şeklinde Perde Çeşitleri Nelerdir?

  Farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarda üretilen jalûziler; genellikle 2 çeşit ile üretilmektedir. Bu çeşitleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  Ahşap Jaluzi Perde Çeşitleri: Genelde 25 ve 35 mm bant genişliği ile üretilen ahşap jaluzi perde çeşidi, malzeme kalitesi ile mekanlarınıza sıcak, şık ve rahat bir hava katmaktadırlar. Sadece şık görüntüsü ile değil aynı zamanda işlevsel özellikleri ile de dekorasyonlarınız için oldukça uyumlu bu ürünler, beğeni ile kullanılmaktadır.

  Alüminyum Jalûzi Türünde Perde Çeşitleri: Bu tür jalûziler ise 16 ve 25 mm boyutlarında üretilmekte olup, diğer perde türlerine göre oldukça kullanışlıdırlar. Alüminyum şeritler üzerine iplere dizilerek üretilen bu ürünlerde üst kısmında gizli bir mekanizma bulunmaktadır.

  Genel olarak düz renkli üretilen bu ürünler, düzenli bir bakımla uzun süreli kullanım imkânı vermektedir. Kolay montajı ile beğeni toplayan bu perdeler, mikro jaluzi olarak da adlandırılmaktadır. Tamamen ithal olan olarak üretilen alüminyum slaytlar; özel bir boya ile boyanarak fırınlanmış ve hizmetinize sunulmuştur.

  Kaliteli yapısı ile mekânlarınızda güvenle kullanabileceğiniz bu ürünleri, firmamızdan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Mekânlarında şıklığı arayan kişilerin tercih ettiği bu ürünler, farklı tasarımları ile mekânlarınızı renklendirmektedir.