Haberler
@ARMONİPERDE INSTAGRAM

  Kadıköy Caferağa Mahallesi Perde Tasarımları

  Caferağa mahallesi çeşitli perde modelleriyle, ev dekorasyonuna özen gösteren herkesin ilgisini çekebilmektedir. Günümüzde perde modellerinin işlevsel ve estetik yönlerden değerlendirildiği düşünüldüğü zaman farklı çeşit ve tarzlara sahip perdeler ortaya çıktığı görülebilmektedir. Ortaya çıkan perde modelleri özelliklerine göre kıyaslanarak, ortama uyumu konusunda fikir sahibi olunabilmektedir. 

   

  caferağa jaluzi perdeci

   

  Caferağa Jaluzi Perde

   

  Caferağa jaluzi perde, şık perde tasarımı için ideal perde modellerinden biri olarak gösterilebilir. Geniş renk modellerinden ötürü ev, ofis gibi pek çok ortamda rahatlıkla kullanım imkanı bulunabilen jaluzi perdeler, dekoratif ve efektif etkileriyle ön planda olmayı başaran perde çeşitlerindendir.

  Dış etkenlere olan direnci ve dayanımı ile cazip perde türleri arasında bulunan jaluzi perde, nem, sıcaklık, sıvı temaslarına karşı dayanıklıdır. Bu yüzden uzun ömürlü olduğu söylenebilen jaluzi perdeler, ip veya çeşitli materyallerle kontrol edilebilir. Temizleme kolaylığı sağladığı için pratik olan jaluzi perdeler kaliteli ve ithal materyallerin kullanılması ile bilinmektedir. Ahşap jaluzi perdeler doğal bir görüntü sunmaktadır.

  Caferağa Stor Perde

   

  Caferağa stor perde aliminyum boru üzerinde çalışan bir perde sistemidir. Aliminyum boru üstünde bulunan stor perdenin zincirli mekanizması sayesinde rulo halinde toplanmasına imkan verilmiştir. Pamuk ve polyester kumaşlar her ortama uydukları gibi black-out kumaşlar genel olarak ofis ortamları, yatak odaları gibi alanlarda tercih edilmektedir.

  Black out stor perdeler güneşi geçirmeme konusunda oldukça etkilidir. Black out stor perde seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli detay kumaş kalitesidir. Stor perdeler duvar, tavan ve doğramalar üstüne montaj yapılabilmektedir.

  Caferağa Zebra Perde

   

  Caferağa zebra perde, ismini zebra derisine benzeyen tasarımı ile sıklıkla kendisinden bahsettirmektedir. Zebra perde, güneşlik ve tül perde işlevlerini tek bir perdeyle halletmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği perde modelleri arasında bulunmaktadır.

  Ön ve arka taraflarında bulunan kumaşları sayesinde birden fazla amaca hizmet eden zebra perdeler, aşağı ve yukarı hareket ettirilerek kullanılabilir. İki kat kumaştan üretilen zebra perde güneşlik ve tül perde görevi görebilmektedir.

   

  caferağa mahallesi stor perde

   

  Caferağa Dikey Perde

   

  Caferağa dikey perde, mutfak, salon gibi mekanların favori perde türleri arasında sayılmaktadır. Dikey tasarımının tül görünümü ile birleşmesi sonucu dikey perdeler her evin vazgeçilmezi olmaya aday perdelerdendir.

  Şık görünümünün yanında işlevselliği ve temizlik kolaylığı bakımından da avantajları bulunan dikey perdeler, mekanı ferah ve rahat göstermek için idealdir. “Ofis perdesi” olarak anılan dikey perde, estetik açıdan bakıldığı zaman klasik ev dekorasyonunda kullanılması önerilmemektedir.

  Caferağa Tül Perde

   

  Caferağa tül perde ince ve şeffaf olmaları ile bilinen perdelerdendir. Pamuk ve polyesterin belli oranda karıştırılması ile dokunan tül perdeler, özelliklerini dokuma türlerine göre almaktadırlar. Keten, polyester, organza ve ipek gibi kumaş çeşitleri kullanılarak tül perdeler bulunmaktadır.

  Yıkama kolaylığı ve uzun ömürlü oluşundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak 300 cm en ölçülerinde bulunan tül perdeler üzerine dikilen ruletler sayesinde aliminyum ya da pvc materyaller üzerinde rahatlıkla kullanılabilir.