Haberler
@ARMONİPERDE INSTAGRAM

  Perdelerle Tarzınızı Belirleyin

  Stor Perde

  Bir insanın tarzını, nasıl saç modeli ve giydiği kıyafetler yansıtıyorsa, bir evin tarzını da perdeleri yansıtır. Her odada mutlaka bulunan perdeler, o ortamın enerjisini, tasarımını köklü bir şekilde değiştirebilecek güce sahiptir. Bu yüzden tasarımın temel taşı olan perdeyi kendi tarzınıza ve evinizin tarzına göre şekillendirmek çok önemlidir.

  KALİTELİ BİR NOSTALJİ

  Hayatımıza son yıllarda, tek renk olan ve genelde kalitesiz fabrikasyon malzemeler ile yapılmış mobilyalar girdi. Ancak, aynı miktarda nostalji seven insanların seçeceği diğer ürünlerde piyasadaki yerlerini aldı. Piyasada yerini alan bu perde, hem modern yapısı ile hem de geçmişi andırmasıyla birçok kişinin beğenisi topladı.

  Ahşap stor perde kullanımı ise oldukça basittir. Kenarından sarkan bir iple kolay bir şekilde açılıp, aynı şekilde kolaylıkla geri kapanabilir. Tek parça halinde olan bu perdeler, istenilirse pencerenin boyutuna göre birden fazla parçalar halinde kullanılabilir. Bu genelde tamamen sizin zevkinize göre ayarlanır. Genel olarak ahşap stor perde kullanan kişiler açık renk perdeleri tercih eder. Bu ahşap rengi ile güzel kontrast yakaladığı için çok hoş görünür. Bu yüzden sıkılıkla bu perdeler satılır.

  KULLANIM ALANLARI VE KULLANIMI

  Ahşap stor perde için genel kullanım alanları mutfaklar ve salonlardır. İnsanlar, salonlarının ve mutfaklarının perdelerini özel yaşam alanın biraz daha dışında olduğu için genelde açık tutarlar. Bu yüzden kapatılması gereken zamanlarda pratik olduğu bu tarz perdeleri tercih ederler. Evinin her alanında bu tarz perde kullanımını görmemiz de mümkündür. Dediğimiz gibi, perdeler, kişinin zevkini ve karakterini yansıtır. Günlük hayatında daha pratik, kolay ve şık eşyalar kullanmaktan zevk alan kişiler genelde bu tarz perdeleri kullanırlar.

  Kullanımının basitliği bu perdelerin artısına yeni bir artı daha ekler. Takılması, çıkartılması, temizlenmesi ve açılıp-kapanması oldukça kolaydır. Bu yüzden en çok tercih edilenler listesinin de en başındadır.

  AVANTAJLARI

  Bu tarz perdelerin en önemli avantajlarından biri çok fazla kir tutmamasıdır. Normalde daha yumuşak kumaşlar kullanılan perdeler bir süre sonra hemen kir tutar. Bu da onları sürekli olarak yıkamanız gerektiği anlamına gelir. Bu tarz perdeler ise yapısı itibari ile daha az kir tutar. Temizlenme sıklığı daha az olduğu için yıpranmaz. Kullanım ömrü de böylelikle uzamış olur.