Haberler
@ARMONİPERDE INSTAGRAM

  Ütüsüz Ve Düzgün Perde

  Ütüsüz Ve Düzgün Perde

  Yaylı veya zincirli bir silindir üzerine, kumaşın rulo şeklinde sarılması yöntemiyle üretilen düzeneklere, stor perde modelleri denir. Kumaşının en ölçüsü, 200 cm, 300 cm ya da 240 cm olabilir. Kumaşının kaç cm kesileceğini, kullanılan kumaşın cinsi belirlemektedir. Bu ürünler, doğrama, tavan ya da duvar üzerinde uygulanabilmektedir.

  Kumaş Seçimi

  Kumaş seçimi, stor perde tercihlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu ürünlerde, pek çok kumaş türü kullanılabilir ve her türlü renk ya da desen tercih edilebilir. Ürünün etek kısmına uygulanabilecek pek çok kesim türü mevcuttur. İşlemeli ve sutaşlı kesimler, sıklıkla tercih edilmektedir. Polyester ve coton cinsinden kumaşlar, evler için oldukça kullanışlıyken, black-out cinsi kumaşlar çoğu zaman, toplantı salonlarında, yatak odalarında ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Black-out cinsi kumaşlar, ışığa karşı geçirgen değildir; çünkü black-out cinsi kumaşların arkası PVC'yle kaplıdır. PVC ışığın iletimini engeller ve böylece black-out türünden kumaşlar, ışığı geçirme özelliğini yitirir. Black-out türünden kumaşlar kalite kalitedir. Ev içi kullanımlarda, ışığı iletmeme özelliği sayesinde, yatak odaları için oldukça kullanışlı ve işlevsel bir alternatifken, iş yerleri ve toplantı salonları için de avantajları bol bir kumaş türüdür.

  Bu kumaşlar, hangi cins olursa olsun saf kumaş değildir. Sertliğin sağlanması ve kırılganlığın önlenmesi için özel apre makinelerinde, sertleştirilerek kullanılırlar. Kumaşın, sıvama apresi vererek sertleştirilmesinin nedeni, kumaşın düzenek üzerinde düzgün durabilmesini sağlamak ve perdeyi açma kapama işlemi sırasında kullanıcıların sorun yaşamasının önüne geçmektir.

  Ütüsüz Ve Düzgün

  Çoğu kumaş türü, çamaşır makinesine girdiğinde, deforme olmakta ya da en iyimser ihtimalle buruşmaktadır. Büyük bir kumaşın kırışıklıklarını gidermek kolay bir iş değildir. Oysa stor perde temizliğinde, her zaman çamaşır makinesi kullanmak gerekmemektedir. Temizliği nemli bir bezle silerek dahi sağlanabilirken, özel apre kaplaması sayesinde kolay kolay kir tutmamaktadır. Yan tarafındaki zincirli mekanizma sayesinde, kolayca açılıp kapanabilir. Sonuna kadar kapatıldığında, ışık iletimini tam manasıyla engelleyeceği gibi kullanıcıları için tam bir mahremiyet de sağlayabilmektedir. Kullanıcılar, rulosunda muhafaza ettikleri takdirde, kullanılmadıkları zamanlarda deformasyona uğramaz ve kirlenmezler.